Pożyczka unijna

2019-05-30

Zrodził ci się w głowie plan na genialny biznes, który wniesie powiew świeżości na rynek? A może od lat szkolisz się w swojej branży i chciałbyś wreszcie pracować dla siebie, ale nie masz środków finansowych? Pamiętaj, że kredyt bankowy, który bardzo trudno dostać, to nie jedyne źródło finansowania dla twojego biznesu. Co więcej, bardzo często okazuje się, że pożyczka unijna http://pozyskajfinansowanie.pl/2019/05/13/unijna-pozyczka-na-start-jak-ja-otrzymac/ często jest znacznie korzystniejsza dla większości przedsiębiorców!


Funkcjonuje błędne przekonanie, że finansowanie unijne to tylko dotacje, które są bezzwrotnym wsparciem, ale twój biznes musi wpisywać się w obecnie funkcjonujący projekt. Oczywiście, dotacje unijne są bardzo widocznym i korzystnym dla przedsiębiorcy wsparciem, ale nie jedynym. Pożyczka unijna jest oczywiście zwrotna, ale wniosek o nią możesz złożyć w zasadzie w każdej chwili, jeśli tylko w twoim przypadku zajdzie taka potrzeba. Nie ma gwarancji, że zostanie ci przydzielona, ale na pewno jest kolejną szansą na to, byś rozwinął swój biznes bądź w końcu otworzył coś własnego.


Jakie zalety ma pożyczka unijna?

Pożyczka unijna ma cały szereg zalet, których nie sposób nie docenić. Co wydaje się być w tym wszystkim najistotniejsze? Pożyczka unijna obłożona jest bardzo niskim oprocentowaniem - w zależności od regionu, waha się ono pomiędzy 2,25% a 8% w skali całego roki. Dodatkowym atutem jest fakt, że pożyczka unijna rozłożona jest na maksymalny czas spłaty. Co więcej, musisz wiedzieć, że pożyczka unijna daje możliwość czasowego zawieszenia spłaty. Tutaj okres również zależny jest od regionu i najczęściej trwa maksymalnie 6 miesięcy, ale w niektórych miejscach możesz zatrzymać okres spłacania nawet na rok. Z punktu widzenia mało doświadczonych przedsiębiorców ogromne znaczenie ma także fakt, że pozyskiwanie jej przebiega w miarę sprawnie i możesz liczyć na specjalistyczną pomoc ze strony specjalnie zatrudnionych do tego doradców podczas tworzenia odpowiedniej dokumentacji.


Bardzo ważne jest to, że pożyczka unijna w szczególny sposób kierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. To właśnie ten sektor gospodarki może liczyć na wsparcie finansowe, które najtrudniej jest mu pozyskać w tradycyjny sposób. Pożyczka unijna jest również rekomendowana osobom, które dopiero planują założenie działalności, a ich pomysł na biznes jest przemyślany i wnosi na rynek produkt lub usługę, której jeszcze nie ma lub po prostu przewiduje pokazanie jej nowego oblicza. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują poszerzenie swojej działalności i otwarcie jej nowej gałęzi, która zaskoczy innowacyjnością. Pożyczka unijna jest często jedynym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na brak historii kredytowej lub brak odpowiednich zabezpieczeń nie mogą starać się o finansowanie komercyjne, jakim jest np. pożyczka z tradycyjnego banku.