Telefon SIP - co to?

2019-06-10

Spośród wszystkich nazw dla telefonu VoIP, warto także wspomnieć o softphonach. Co więcej, można go nazwać także telefon SIP. Oprócz nazwy musisz jednak wiedzieć, co to właściwie jest i jak działa. To właśnie telefon SIP pozwala ci wykorzystać technologię VoIP do połączeń w firmie. Korzystają z tego przede wszystkim przedsiębiorcy. Żyjemy bowiem w czasach, gdy telekonferencja oraz wideokonferencja są podstawowymi formami komunikacji między firmą a klientami oraz kontrahentami. Telefon SIP https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/ daje właścicielom firm ogromne oszczędności: zarówno finansowe, jak i czasowe.


Musisz wiedzieć, że telefon SIP może przybierać dwa rodzaje. Na początku musisz poznać klasyczny aparat telefoniczny SIP. Początkowo możesz nie odróżnić go od standardowego telefonu stacjonarnego. Warto jednak zrozumieć, że wewnątrz ukryte jest znacznie więcej możliwości, które wykorzystują przedsiębiorcy. Telefon SIP pozwala mu wykorzystywać i przyjmować połączenia dzięki sieci internetowej - ta metoda wypiera stopniowo system PSTN. Co jednak ciekawe, telefon SIP ma również możliwość działać w oparciu o oprogramowanie. Wystarczy zatem komputer, który jest wyposażony w najbardziej podstawowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem albo kartą dźwiękową. Pamiętaj jednak, że niezbędne będzie szerokopasmowe połączenie z Internetem oraz dostawcą VoIP.


Mimo tego, że w domach prywatnych rezygnujemy z telefonów stacjonarnych, zastępując je skutecznie znacznie wygodniejszym i bardziej mobilnym telefonem komórkowym, w wielu przedsiębiorstwach przybrały one znacznie nowocześniejszą formę. Dzięki wyposażeniu w nowoczesne technologie, służą do połączeń sieciowych jako telefon SIP, IP czy też VoIP. Od lat technologia jest rozwijana, by stworzyć telefon SIP będący odpowiedzią na wszystkie potrzeby przedsiębiorców.


Warto podkreślić, że możesz połączyć się za pomocą telefonu podłączonego bezpośrednio do komputera za pomocą portu USB. Daje to możliwość połączenia w sposób niemal identyczny do klasycznej rozmowy przez analogowy aparat telefoniczny. Wystarczy zastosować telefon SIP lub telefon VoIP. Niestety, jego wygląd znacząco odbiega od klasycznego rozwiązania. W gruncie rzeczy to bowiem połączone ze sobą słuchawki i mikrofon.


Telefon SIP to z wyglądu urządzenie niemal identyczne do klasycznego telefonu stacjonarnego. Na czym polega różnica między jednym a drugim? Telefon SIP łączy się bezpośrednio z siecią danych. Dzięki odpowiedniemu zintegrowaniu dzieli połączenie sieciowe z komputerem - to pozwala na brak dodatkowego wyjścia telefonicznego w sieci.


Co istotne, do połączenia VoIP nie jest niezbędny telefon SIP czy VoIP - może być nawet standardowy telefon stacjonarny, który również sprosta wyzwaniu. Konieczny jest jednak wtedy adapter ATA, dzięki któremu podłączysz podłączenie sieciowej wtyczki Ethernet.